KANAŁ RSS MATEMATYKA - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie - MATEMATYKA Uwaga. Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
 
Witamy na stronach internetowych Katedry Matematyki
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie


Aktualności z życia matematyków PWSZ

  • Kilka słów od naszych absolwentów

  • Co słychać u studentów matematyki ?



  • Nasze studia na poważnie:

  • Plan i program studiów matematycznych
  • Sylabusy kursów
  • Pozytywna ocena kierunku matematyka przez Polską Komisję Akredytacyjną
  • Przekonaj się, że matematyka u nas może być ciekawa !



    Chciałbyś studiować matematykę a nie wiesz, czy warto ? Przekonaj się, że tak !

    Sześciosemestralne studia matematyczne pierwszego stopnia (licencjackie) na kierunku matematyka o profilu ogólnoakademickim prowadzone są przez Zakład Matematyki Instytutu Matematyczno-Przyrodniczego PWSZ w Tarnowie od 1998 r. Studia odbywają się w trybie stacjonarnym i są bezpłatne.
    Od roku akademickiego 2013/14 studenci matematyki po ukończeniu pierwszego roku studiów wybierają główny moduł przedmiotów matematyka finansowa i aktuarialna (ubezpieczeniowa) lub matematyka stosowana.    

    Wraz z rokiem akademickim 2016/2017 wprowadziliśmy do naszej oferty nową specjalność: matematyka z informatyką w finansach. Impulsem do jej utworzenia była chęć zaproponowania osobom wybierającym studia na kierunku matematyka na naszej Uczelni programu, który pozwoli im uzyskać nie tylko jak dotychczas podstawy do pracy związanej z zastosowaniami matematyki w finansach ale także rozszerzyć ich kompetencje o niezbędne w obecnej rzeczywistości umiejętności szerokiego wykorzystania narzędzi informatycznych.

       Program specjalności został tak skonstruowany by wspomaganie technikami komputerowymi obecne było na prowadzonych zajęciach już od pierwszego roku. I tak studenci już w drugim semestrze maję okazję zapoznać się z Technikami obliczeniowymi w analizie matematycznej oraz Technikami komputerowymi w algebrze liniowej i geometrii, co pozwoli im od początku uczenia się nowych pojęć zapoznać się też z możliwościami wykorzystania w ich przyswajaniu nowoczesnych narzędzi.

       Główne elementy wyróżniające nową specjalność w stosunku do obecnie prowadzonych włączone zostały na poziomie modułów oferujących przedmioty do wyboru. Studenci nowej specjalności będą mieć okazję wybierać obok: Modeli matematyki finansowej, Statystyki, Teorii Opcji, czy Matematyki ubezpieczeniowej także spośród takich przedmiotów jak: Bazy danych, Kryptografia, Matematyka dyskretna, Metody aproksymacji i interpolacji, Metody numeryczne, Podstawy projektowania stron internetowych, Systemy operacyjne.

       Dodatkowo, w ramach bloku przedmiotów podstawowych dla specjalności matematyka z informatyką w finansach pojawi się przedmiot Informatyczne narzędzia analiz i modelowania finansowego wiążący obie charakterystyki nowej specjalności: informatykę i finanse.   

    Absolwenci wszystkich specjalności będą z pewnością dobrze przygotowani zarówno do kontynuowania nauki na studiach II stopnia tak na kierunkach związanych z matematyką finansową jak i matematyką stosowaną, czy też matematyką komputerową. Będą też dysponować wykształceniem, które pozwoli im dobrze odnaleźć się w instytucjach operującymi finansami, a także technologią informacyjną, w szczególności

    • w bankach
    • w instytucjach ubezpieczeniowych,
    • w firmach konsultingowych,
    • w jednostkach samorządu terytorialnego i szkołach ,
    oraz w innych instytucjach, na stanowiskach, na których jest wymagana odpowiednia znajomość informatyki i matematyki.


  • poznaj ciekawą twarz matematyki w płatkach śniegu i królikach Fibonacciego...

  • poczytaj co do powiedzenia mają nasi absolwenci: dowiesz się dlaczego chętnie wracają do czasów studiów w PWSZ



    Kilka słów od naszych absolwentów - 'matematykiem nie przestaje się być nigdy'

    Od początku istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie mury naszej szkoły opuściło blisko siedmiuset absolwentów kierunku matematyka. Znaczna część z nich kontynuuje dalszą naukę studiując z powodzeniem na uczelniach w całym kraju, uzupełniając i poszerzając swoją wiedzę by tym lepiej odnaleźć później swoje miejsce na rynku pracy.

    Jak wspominają czas spędzony w PWSZ ? Co mogą przekazać swoim młodszym koleżankom i kolegom ? Czy są zadowoleni z takiego wyboru pierwszego etapu studiów ? Na te i wiele innych pytań Koło Matematyków poszukało odpowiedzi w gronie wybranych absolwentów matematyki, którym serdecznie dziękujemy za poświęcony wspomnieniom czas i ciepłe słowa.

  • odc. 3: Wywiad z ks. mgr. Łukszem Niepsujem

  • odc. 2: Wywiad z Panem mgr. inż. Marcinem Kiwiorem

  • odc. 1: Wywiad z Panią mgr Kingą Marecik


  • Adres
    Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
    Instytut Matematyczno-Przyrodniczy
    Zakład Matematyki
    ul. Mickiewicza 8
    33-100 Tarnów

    email:
    imp@pwsztar.edu.pl
    telefon
    +48 14 63 16 529
    +48 14 63 16 530
    +48 14 63 16 531
    faks
    +14 63 16 600

    Znajdź nas na facebooku

    Wyświetl większą mapę

    Ostatnia aktualizacja: Ostatnia aktualizacja: 2021-04-14 19:25:17

    Zakład Matematyki Instytut Matematyczno-Przyrodniczy PWSZ w Tarnowie Biblioteka PWSZ
    Darmowy licznik odwiedzin